Pouze DNES ! Doprava do Balíkovny při nákupu nad 450,- ZDARMA. Při nižším nákupu jen 55,-
Zavolejte nám (Po-Pá 9-12)
Jak profesionálně ochránit svůj telefon

Jak profesionálně ochránit svůj telefon

Jiří Plaček 26. 04. 2021 Obecné

Dnes Vám poradíme, jak si bezpečně nalepit tvrzené sklo sami doma a ušetřit tak nejen za servisní poplatek, ale i za samotné sklo, protože při nákupu v eshopu www.tvrzenaskla.eu Vám garantujeme nejnižší cenu.

Nalepení tvrzeného skla na displej vašeho telefonu je snadnou záležitostí, za kterou se „profesionálové“ nestydí naúčtovat si i stovky korun. V první řadě uvedeme na pravou míru názvosloví. Ve skutečnosti se totiž o nalepení nejedná, jelikož žádné lepidlo neobsahuje. Přesnější by tak bylo říkat třeba „nasazení“ apod.

Standardní balení tvrzeného skla obsahuje zpravidla hadřík a tvrzené sklo, které je chráněno dvěma krycími fóliemi. Pro bezproblémové nalepení si vyberte bezprašné prostředí, což například stůl, na kterém je prach, není. Připravte si proto prostředí takové, aby prach nikde nepoletoval.

Pokud si opravdu potrpíte na „sterilní – bezprašné prostředí“ můžete použít koupelnu po sprchování, kdy se veškerý prach smočí a nikde kolem nepoletuje. Nyní už přistoupíme k akci. Sklíčko nebo dotykovou desku důkladně vyčistěte hadříkem (součást balení) od nečistot a prachu. V případě, že balení neobsahuje hadřík, můžete použít hadřík na brýle.

Krycí fólie jsou zpravidla očíslované – fólie č.1 a fólie č.2. Postup bývá zpravidla takový, že se sundá krycí fólie 1, tvrzené sklo se nasadí a až poté se sundá krycí fólie č. 2. Pokud se rozhodnete fólie č.1 sundat celou naráz, hrozí Vám, že se na spodní část usadí prach dříve než zvládnete folii nasadit na telefon. Pokud jste však dodrželi zásadu o bezprašném prostředí, nemělo by se Vám to stát ani tak. Optimálně však nasazujeme tvrzené sklo na telefon za současného sundávání krycí folie č.1. To není úplně jednoduché, proto je dobré si nejprve položit tvrzené sklíčko na telefon a zjistit, jak daleko od okrajů telefonu budete sklíčko nasazovat.

Důležité – v průběhu nasazování se nesmíte dotknout displeje ani části sklíčka, která už má sundanou krycí fólii, hrozilo by, že by v tomto místě mohla vzniknout bublina. Odlepte první část krycí fólie (sklíčko držte za okraj! , popř. v místě, kde jste ještě neodlepili krycí fólii) a nasaďte drobnou část sklíčka. V tuto chvíli zkontrolujte, zda neujíždí nikde do stran a pomalu za pomoci např. kreditní karty nebo hadříku na něj tlačte (ale zase to nepřehánějte, sklíčko je poměrně křehká věcička). V případě, že se Vám vytvoří bublinka v místě, odkud ji nejde vytlačit do stran, pak musíte sklíčko zpět odlepit až k bublině a poté nalepit znova. V průběhu nasazování kontrolujte, zda Vám sklíčko neujíždí stranou. Správně nalepené sklíčko by mělo pokrývat celý displej a nemělo by nikde přečnívat, tak aby se např. dotýkalo krytu telefonu. V takovém případě totiž hrozí jeho následné odlepení.